آقا غلط کردیم

سلام
از مِنی یِرز اِگو گفتن سگ بگیره جو نگیره… بابت ادبیات سخیف عذرخواهی میکنم .. البته خیر عذرخواهی نمیکنم. مگه به کار بردن واژه ی سگ چه مشکلی داره که بخوام عذرخواهی کنم؟ سگ خیلی هم حیوون خوبیه… بهرحال …
آقا ما یه قسمت؛ تاکید میکنم فقط یه قسمت سریال MR.Robot رو به پیشنهاد پسرخاله ی جوگیر تر از خودمون دیدیم که طرف خیلی باحاله و فلان و بسار و از سیستم عامل لینوکس استفاده میکنه. از قضا جوگیر شدیم و گفتیم الا و بلا ما هم باید بریم روی لینوکس تا شاخ بشم خفن بشم بعد بیام تو منو بخور.
اقا الان ۲ هفته بیشتره روی ابونتو هستم و الان هم که خدمت شما هستیم روی ابونتو هستیم و اقا خلاصه اینکه سرویس شدیم.
هدفم از این پست این نیست که بخوام در مورد سیستم عاملش صحبت کنم؛ چون دانش کافی در موردش ندارم به خودم اجازه نقد و بررسی نمیدم ولی میخوام بگم اقا تو که نمیتونی غلط بکنی غلط میکنی غلط بکنی … با خودم بودما.
تعریف از خود نباشه ها ولی حداقل توی سرعت تایپ یک نام و آوازه ای داشتیم ولی از وقتی اومدیم روی ابونتو این کیبورد روی حالت فارسی مثل ویندوز نیست و یکم فرق داره کلی سرعت مارو کم کرده. البته توی حروف زیاد فرق نداره ولی روی علایم و نشانه ها خیلی فرق داره. مثلا همین ویرگول که تا دیروز مهم نبود الان یکی از مهمترین مسایل زندگی منو تشکیل داده !

یک مشکل دیگه ای که سرویس کرده؛ عدم کار کردن hotkey ها توی زبان فارسیه. یعنی وقتی زبان سیستم عامل رو میزاری روی فارسی و اقدام به تایپ کردن فارسی میکنی کلید های ترکیبی Control+C و … عمل نمیکنن.

حالا بماند که با کلی شوق و ذوق فونت تهوما ریختیم روی سیستم و محیطش رو کامل کردیم تهوما و بعدش کلی از دوستان مارو مسخره کردن که تو که نمیدونی بحث نرم افزار آزاد و فونت آزاد و محیط آزاد و چیه بیخورد میکنی واسه قمپز در کردن میری روی لینوکس… . اینجا بود که فهمیدم خیلی مونده تا شاخ بشم خفن بشم بعد بیام تو منو بخور.

ولی انصافا یه لحظه چشماتون رو ببنید و تصور کنید که توی یک جمعی نشستید. یهو یک نفر از شما میپرسه که شغلتون چیه. شما هم خیلی آروم میگید برنامه نویسم. اون هم میگه شما که کامیپوترت خوبه میشه یه نگاه به ویندوز من بکنید ببینید مشکلش چیه. در این لحظه شما این پاتون رو میزارید اون یکی پاتون. انگشت های دستتون رو بهم چفت میکنید. آروم به صندلی تکیه میدید و میگید من تخصصم لینوکسه و سالهاست که از ویندوز استفاده نمیکنم.

اونهایی که با خوندن پاراگراف قبل به من گفتن مریض روانی سادیسمی؛ هرچی گفتین خودتونین :)))))

من حیث المجموع sudo kheyli mokhlesim